Zaproszenie na "Pieśń Nocy i Zimy" – larp 365 dni w roku

Home Forums Wioska Fantasy Zaproszenie na "Pieśń Nocy i Zimy" – larp 365 dni w roku

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • #213
  Rotek
  Participant

  Witaj Mordeczko!

  Jeśli to czytasz, znaczy że grasz z nami w Sagę „Pieśń Nocy i Zimy”. Jest to cykl larpów zimowych w Wiosce Fantasy rozpisany na kolejne kilka lat w zależności od tego jak potoczą się losy jego postaci. Założenie jest takie, by fabuła gry rozwiała się wraz z rozwojem wydarzeń „Pieśni Lodu i Ognia”, a nasze postacie były tego częścią.

  Ruszamy z alfa wersją gry, która będzie urozmaicana i poprawiana na bieżąco, gdyż na 100% pojawią się jakieś niedociągnięcia. Proszę zatem, by na razie nie rozpowszechniać forum, gdyż osoby które powinny otrzymać te informację, tak samo jak Ty ją otrzymały.

  Co jest jednak najważniejsze to to, iż już dziś możecie czuć się zaproszeni do udziału w grze.

  I kilka kwestii ogólnych:

  Jaki setting?
  Jak to jaki? Gra o Tron, duh.

  Na czym polega gra?
  Jest grą tekstową na poniższym forum. Nasze postaci są świadkami opisywanych wydarzeń, dzień po dniu i tydzień po tygodniu. Moderator, Mistrz Gry publikuje informacje dotyczące wydarzeń w danym czasie.
  Np. tego dnia na przybył Tyrion Lannister, co samo w sobie jest wielkim wydarzeniem i poruszeniem na Murze. Czy któraś z postaci z nim pogada? Czy może ktoś zalazł mu za skórę? Albo znał Krasnala już wcześniej? -> to jak zareagujecie na to Drodzy Gracze zależy od Was😊. Takich informacji będzie dużo i będą także odpowiedziami na to co robicie.

  Czy mogę wpływać na to co się dzieje?
  Oczywiście, że tak. Postacie będą mogły same opisywać to co zrobiły czy robią w danym czasie. Mogą także zawierać sojusze, czy starać się eliminować oponentów. Każda z Waszych postaci sama może tutaj kreować rzeczywistość, a przede wszystkim świetną historię. A w połączeniu z historiami wszystkich postaci zrobi się nam fajna i ciekawa historia.
  Np. Tego dnia William z Winterfell pomagał Donalowi Noye w kuźni. Jednoręki kowal bardzo potrzebował tego typu pomocy, a mężczyźni bardzo się zżyli z racji suwerenów jakim ongiś służyli. William był jednym z kowali Neda Starka, a Donal wykuł młot Króla Roberta. Teraz stary mistrz pokazywał tajniki swemu młodszemu koledze po fachu.

  Czy moja postać może kogoś zabić grając w teksty?
  Nie można po prostu kogoś zabić. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że pewnie zgłosi się wielu morderców, gwałcicieli i innych bękartów. Mur to nie rurki z kremem, więc pewnie tarcia między postaciami pojawią się bardzo szybko. Bijatyki możemy rozgrywać na privie, a później publikujemy wyniki już jako opisana historia.
  Można kogoś zabić, ale… gracz zabijany musi się na to zgodzić. A następnie może stworzyć nową postać. A historia toczy się…

  I co dalej?
  Grając na forum tworzymy zależności i powiązania, a następnie możemy to wszystko zagrać na larpie. Innymi słowy: gramy larpa cały rok, a w zimie gramy larpa dodatkowo marznąc. Proste?

  Jakie postacie?
  Przede wszystkim Nocna Straż i Dzicy. Wracamy do starej koncepcji Zimówki, dla obu grup chcemy stworzyć osobne topici na forum, gdzie gracze się poznają i mogą grać dzień po dniu, tydzień po tygodniu. Poznają otoczenie i fabułę jaka będzie na samej grze terenowej.

  A spoza tych frakcji?
  Możliwe, jednak z umiarem. Przyjmiemy “turystów”, jednak pamiętajcie, że na Murze nie było wielu odwiedzających. Stąd też nie chcemy robić na larpie tłumów przybyszów i pod tym względem jesteśmy purystami.
  Jeśli jednak bylibyście chętni, to musielibyście nam powiedzieć: jaki interes Wasza postać miałaby w przybyciu na Mur?
  Np. Tyrion chciał, go po prostu zobaczyć, ale on był ciekawską postacią. Mógł sobie pozwolić na to z racji złota z Castamere, by rozbijać się po Westeros. Ale niewielu mogło, ale raczej praktycznie nikt.
  I jeśli chodzi o postaci spoza Nocnej Straży na Murze chcielibyśmy uniknąć postaci wysoko urodzonych ze swą świtą, gdyż to stanowczo zrobiłoby wspomniany wyżej „tłum”.

  A dziewczyny?
  Niestety setting jaki przyjęliśmy bardzo krzywdzi płeć piękną. Szykujemy jednak dla Was, dziewczyny specjalny wątek i topic na forum. Również będziecie mogły grać, odwiedzać Mur i poznawać graczy. Nie zapominamy o Was, jak zrobił to GRRM 😊.
  Jeśli jednak chcecie stworzyć własną postać, dajcie znać.

  Co jest teraz ważne?
  Oczywiście to byście stworzyli postać. I byście pytali, jeśli coś jest niezrozumiałego. Będę uzupełniał info o FAQ.

  I stojąc jak Ned Stark nad umierającą Lyanną muszę powiedzieć, że obiecałem (PDK Salahad)

  Cytadela:
  W internetowej wersji „Pieśni Nocy i Zimy” używamy forum, by się komunikować. A do tego nie zapominamy o krukach. Mimo, iż gro akcji toczy się na Murze, Westeros jest ogromne, a wiadomo, że Gra o Tron jest wielowątkowa. Będą więc dochodziły do Was wieści z różnych krain, być może ktoś z Was będzie korespondował z jakimś NPC, którego sam stworzy i na przykład będzie mu na nim zależało. Albo wręcz przeciwnie, ktoś będzie jego nemesis. Tak samo: ogranicza nas tylko kreatywność.:)

  Wystarczy nam to napisać. Daj znać, jeśli taki rodzaj zabawy Cię interesuje.

  Kilka słów podsumowania:
  Szykujemy już teraz Wioskę na sezon oraz zimę. Jesteśmy w stanie przyjąć do 50 osób w komfortowych warunkach przy mroźnej temperaturze. Jak wiecie, mamy pewną zasadę, by jedna osoba, która wcześniej była na zimówce w Wiosce mogła wprowadzać następną. Jeśli zatem macie swoje typy graczy, proponujcie.

  Samo to, że czytasz poniższy tekst znaczy, że kiedyś pierwszy raz w to grałeś, a ktoś wprowadził Ciebie.

  Jeśli zatem Ci się podobało, zapraszamy coraz liczniej😊

  Rotek

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.