FAQ

Home Forums Wioska Fantasy FAQ

Tagged: 

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • #99
  Wioska Fantasy
  Keymaster

  Najcześciej zadawane pytania.

   

  Czym jest Wioska Fantasy?
  Wioska Fantasy to tematyczny park rozrywki znajdujący się w Kuńkowcach pod Przemyślem. Stylizowany jest na drewnianą osadę obronną z dodatkowymi zabudowaniami, dopasowanymi do użytku jako atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

  Od kiedy powstaje Wioska Fantasy?
  Budowa Wioski Fantasy zaczęła się w 2010 roku od przygotowywania terenu i postawienia drewnianego fortu obronnego. Wcześniej trwały przygotowania dokumentacji, projektów budynków i prace na rzecz otrzymania pozwolenia na budowę.

  Z czyjej inicjatywy powstała Wioska?
  Wioska powstała z inicjatywy jej założyciela – Remigiusza Maciupy. Od początku jej istnienia była obsługiwana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Przemyskiej. W 2017 roku powstała firma Wioska Fantasy sp. z o.o. która zajmuje się sprzedażą wioskowych produktów i usług.
  Ziemia została przekazana w użytkowanie przez Gminę Przemyśl. Razem z promocją wioski będziemy dbać również o promocję gminy i regionu, dzięki którym cała ta inicjatywa była możliwa do zrealizowania.
  Budując Wioskę Fantasy twórcy korzystali z funduszy unijnych, m.in. projektu Młodzież w Działaniu.

  Czym się inspirowali twórcy Wioski?
  Wioska nie jest inspirowana żadną konkretną książką ani filmem fantasy, lecz stanowi zbiór inspiracji z różnych źródeł (książek, gier, filmów) oraz pomysłów twórców. Jednym z powodów budowy Wioski Fantasy było stworzenie stacjonarnej, całorocznej lokacji dla miłośników fantastyki na potrzeby gier i spotkań.

  Co można robić w Wiosce Fantasy?
  W Wiosce Fantasy odbywały się gry terenowe zwane z angielskiego LARP (Live Action Role-Play), stylizowane na realia znane z gier komputerowych. Odbyły się na przykład gry w świecie Wiedźmina, Warhammera oraz World of Warcraft
  Dostępna jest funkcjonalna karczma, w której można spędzić noc oraz zjeść ciepły posiłek. Można wziąć udział w warsztatach m.in. z garncarstwa, wikliniarstwa, bądź szkoleń walki mieczem i strzelania z łuku.
  Wioska Fantasy przyjmuje wycieczki dla turystów oraz dla grup dzieci, podczas których prowadzone są zajęcia i prezentacje pokazujące realia życia w średniowiecznych wioskach i w literaturze fantasy.

  Z czego składa się Wioska?
  Obecnie w Wiosce Fantasy znajdują się: drewniany fort ze zbrojownią i wielkim holem grodowym, sześć większych chat drewnianych, trzy mniejsze chaty drewniane, jeden dom drewniany z murowanym kominkiem, dwóch stawów, zewnętrznej palisady, mostu , trzech bram i sześciu wieży strażniczych.
  Wioska Fantasy jest w stanie przechować ok. 100. osób na terenie zabudowań, a także tworzyć wydarzenia dla więcej niż 300 osób.

  Czy budowa jest już ukończona?
  W założeniach budowa Wioski Fantasy nigdy nie zostanie ostatecznie zakończona. Wszystkie lokacje zaprezentowane na zdjęciach są dostępne do użytku dla turystów bądź na potrzeby gier i zabaw. W planie stale są kolejne lokacje: warsztaty, elficki park linowy, krasnoludzkie tunele, arena i podobne. Stała rozbudowa naszej osady to jedno z podstawowych założeń , przyjętych na samym początku projektu.

  Czy można was odwiedzić?
  Koniecznie! W Wiosce Fantasy można przebywać w jednej z trzech ról: jako Gość, Wolontariusz lub Mieszkaniec. Jako Gość wykupujesz atrakcje z oferty i korzystasz z niej we Wiosce. Atrakcje to m.in. nocleg w karczmie, kąpiel w łaźni, trening miecza bądź łuku, udział w uczcie bądź wydarzeniu zorganizowanym. Wszystkie takie bieżące wydarzenia oraz oferty znajdziesz na naszej stronie internetowej.
  Wolontariusz to osoba, która pomaga nam w przygotowaniach do imprez, gier i zabaw, a w zamian korzysta za darmo ze wspomnianych wydarzeń.
  Mieszkaniec to pełnokrwisty obywatel Wioski, który przez cały dzień odtwarza klimat fantasy swoim strojem i zachowaniem, chodząc przez cały dzień w odpowiednim stroju, witając i podejmując gości oraz animując atrakcje. Taka postać może korzystać ze wszystkich wioskowych atrakcji, traktowana jest także jako jej pracownik.

  Czy Wioska jest bezpieczna dla rodzin bądź grup dzieci?
  Jak najbardziej. W ciągu siedmiu lat naszej działalności wielokrotnie podejmowaliśmy zarówno rodziny z dziećmi, jak i zorganizowane grupy wycieczek, lub szkolne. Mamy przygotowany szeroki pakiet atrakcji dla takich grup. Gwarantujemy bezpieczeństwo odwiedzającym nas pociechom oraz zapewniamy trening bezpiecznymi mieczami, strzelanie z łuków dopasowanych do dzieci itd.

  Co dalej?
  Ani na chwilę nie zatrzymujemy się w naszym rozwoju, cały czas dbamy o budowanie kolejnych miejsc i rozbudowę poprzednich. W samym 2016 roku gruntowny remont i powiększanie przeszła karczma, zbudowaliśmy stajnię i wędzarnię. Plany na rok 2017 obejmują zwłaszcza poprawę warunków w już obecnych zabudowaniach i udekorowanie całej Wioski. Przygotowujemy również nowe atrakcje, jak całkiem nowy Escape Room czy pakiety włóczykija, biesiadnika bądź lorda.

  Czy można kupić pamiątki z Wioski Fantasy?
  Wioska Fantasy produkuje pamiątki, m.in. kubki, mapy na płótnie, skórzane zakładki i tym podobne drobiazgi, które można zakupić na wioskowym stoisku podczas wizyty, a także w Internecie, na stronie sklepu.

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.