Kalendarium imprez

 

 

Wzorem lat ubiegłych na kilka dni zanurzymy się w klimacie fantasy, tym razem mocno inspirowanym uniwersum Wiedźmina, aby świętować kolejny rok istnienia i rozbudowy naszej osady.Przez tych kilka dni będziemy bawić się, tańczyć, śpiewać, recytować, walczyć i zmagać się w konkurencjach, grać w gry – te zaplanowane i te spontaniczne, budować, handlować i gotować – słowem spotykamy się bawić klimatem fantasy.

Jest to wydarzenie szczególnie zadedykowane naszym wszystkim sympatykom, którzy nieraz już nas odwiedzali, znajomym i przyjaciołom, którzy jeszcze nie zdążyli, ludziom otwartym na nowe, odważnym na tyle aby spróbować oderwać się od świata i pofantazjować przez kilka dni KUP BILET

 

Trzeciego maja zapraszamy wszystkich na Piknik Majowy. Jak każdego roku, przyjeżdżając do Kuńkowiec przeniesiecie się do świata magii, pełnego postaci prosto z kart książek fantasy. Zarówno dorośli, jak i dzieci będą mogli wziąć udział w licznych atrakcjach: sprawdzić swoje bojowe umiejętności na wiedźmińskim torze treningowym, wziąć udział w zajęciach szermierki i łucznictwa oraz w warsztatach rzemieślniczych, poznać rycerskie cnoty spacerując szlakiem młodego giermka oraz dołączyć do wielkiej bitwy o gród! Nie zabraknie jadła i napojów, konkursów, zabaw i turniejów, niezwykłych wrażeń i przygód. Trzeciego maja bramy Wioski Fantasy są szeroko otwarte dla wszystkich gości. Do zobaczenia na miejscu!

  • 04.06 – Dzień Dziecka w Wiosce Fantasy

Zapraszamy na dzień wypełniony grami i zabawami dla najmłodszych.

Tego dnia wszystkie dzieci będą mogły poczuć się niczym prawdziwi poszukiwacze przygód i bohaterowie opowieści. Wezmą udział w turniejach rycerskich lub przymierzą dworskie suknie. Wspólnie będziemy poszukiwać magicznych znaków, walczyć z istotami z mgły i odczarowywać księżniczki, śpiące magicznym snem.

Zapraszamy serdecznie całe rodziny do wspólnej zabawy.

 

  • 24.06 – Noc Kupały – Sobótka

Zapraszamy wszystkich na wspaniałą zabawę jaka odbędzie się już w sobotę 24.06 w Wiosce Fantasy z okazji święta Sobótki. Tradycja nakazuje bowiem, by w tę noc bawić się i świętować.

Podczas zabawy rozpalimy ognisko do nieba, będziemy puszczać wianki na rzece, zamierzamy bawić się i śpiewać do białego rana. Rozpoczęcie imprezy planowane jest na godzinę 18.

Zabierzcie ze sobą instrumenty, dobre samopoczucie. Trunki i jadło będą do kupienia na miejscu.

 

  • 02.07 – Powitanie lata

Po cichu trzymamy kciuki za wspaniałą, słoneczną pogodę i letnie upały.

Tego dnia nasza wioska – mamy nadzieję – wypełni się szczęśliwymi gośćmi i piknikowymi koszykami. Nad Wioską unosić się będzie zapach grillowanego jedzenia, a karczma będzie przygotowana do pracy na pełnych obrotach, aby nasycić strudzonych przybyszów.

 

  • 15.08 – Pożegnanie lata

W ten świąteczny dzień zapraszamy raz jeszcze, aby nacieszyć się letnią aurą i razem z nami wziąć udział w rodzinnych grach i zabawach.

Cieszyć się będziemy lekką, letnią kuchnią i długim, wspaniałym wieczorem, podczas którego zapraszamy na tańce i grilla.

 

W serialu zima już nadeszła, ale u nas do niej jeszcze daleko. Na ten weekend Westeros przenosi się do Polski, a najważniejsze wydarzenia z sagi odbywać się będą u nas!

Chcemy zebrać u siebie jak najwięcej fanów Gry o Tron, z kraju i zagranicy, aby bawić się w klimacie który wszyscy uwielbiamy. Na bramach i wieżach naszego fortu zawisną sztandary poszczególnych lordów Westeros. Jakie rody to będą, które zwyciężą w naszym turnieju? To zależy także od Was.

Przygotowaliśmy szereg atrakcji, które wzbogacą nasze wydarzenie. Będzie można wziąć udział w dużej grze “Turniej w Tridencie”, oraz mniejszym, kostiumowym wydarzeniu “Wesele w Bliźniakach”. Odbywać się będą również turnieje w grę planszową, konkursy wiedzy i artystyczne, prelekcje na tematy związane z sagą stworzoną przez G.R.R. Martina. Nieważne, czy jesteś fanem GoT który czytał wszystkie książki po kilka razy, czy też oglądałeś zaledwie kilka odcinków serialu – jeżeli uwielbiasz Grę o Tron, będziesz się świetnie bawił na Wiosce Fantasy!